Z plików PDF można w bardzo łatwy sposób przygotować specjalną gazetkę. Takie gazetki są w znaczącej liczbie sytuacji stosowane przez sieci sklepów do prezentowania nowej oferty albo oferty promocyjnej. Flipbook WordPress może być skonstruowany w formie informacji na stronie opartej na silniku WordPress.

Powinno się do tego kupić jedynie specjalny moduł, który połączy wszystkie strony przygotowane w pdf-ie i stworzy z tego obracaną gazetkę.
Będziemy posiadać wówczas złudzenie, jakbyśmy mieli prostą gazetkę, w której otwieramy strony. PDF flipbook nie jest jakimś nowym odkryciem, bo tego typu forma prezentacji jest stosowana już od wielu lat. Do dzisiaj jest jednak na tyle atrakcyjna, że ludzie chętnie decydują się na to, aby ją używać w swoich firmach. Dzięki takim flipbookom można prezentować także inne rzeczy, na przykład produkty z oferty z nowego katalogu, nową kolekcję produktów i tym podobne (polecana strona: pdf flipbook). PDF to flipbook jest rozwiązaniem dość łatwy w obsłudze i dość tanim. Zakup takiego modułu kosztuje raptem kilka do kilkunastu dolarów. Nie jest to więc jakiś duży wydatek, jednak taki moduł znacznie ułatwia pracę i sprawia, że osiągnięty efekt jest z całą pewnością bardziej atrakcyjny, niż miałoby to miejsce w sytuacji gazetki, którą oglądamy strona po stronie. Tym podobne rozwiązania cieszą się w dzisiejszych czasach ogromną popularnością. Im coś jest bardziej atrakcyjne, tym częściej się to używa, a atrakcyjne sposoby prezentowania nowej oferty w każdej chwili cieszą się zainteresowaniem. Graficy i koderzy oprogramowania w większości przypadków z tego korzystają.

Zobacz również: pdf to flipbook.