Wypoczynek z dziećmi nie musi być nudny i skupiony na przesiadywaniu na placu zabaw czy w piaskownicy. Dosłownie z bardzo małym dzieckiem można w rozsądny sposób zwiedzać ciekawe okolice, takie jak chociażby jura krakowsko częstochowska. Im starsze dziecko, tym więcej sposobów spędzania czasu w aktywny i rozwijający sposób.

W Małopolsce nie brakuje atrakcji świetnych do wspólnego oglądania, spacerowania w sąsiedztwie pięknych krajobrazów, nie trzeba więc w tej samej chwili decydować się na zagraniczne wakacje. Wyżyna krakowsko częstochowska słynie z pobudzających ciekawość form geologicznych, świeżego powietrza i licznych obiektów architektonicznych, które zwyczajnie warto zobaczyć. Wręcz kilkudniowa wycieczka umożliwi poznać multum atrakcji tego obszaru.
Wypoczynek pod hasłem małopolska na weekend nie powinien być skomplikowany do zorganizowania. Wielbicielom tajemnic i nieszablonowych miejsc spodobają się na pewno tutejsze jaskinie, przykładowo Jaskinia Wierzchowska. Mimo dość sztywnego planu zwiedzania, który gwarantuje bezpieczeństwo, eskapada po wnętrzu jaskini będzie niezapomnianym przeżyciem dla małych odkrywców.
Jura krakowsko częstochowska z dziećmi to obowiązkowo wizyta w stadninie koni huculskich czy również zatrzymanie się w Brandysówce – wyjątkowym gospodarstwie agroturystycznym, na terenie którego można ustawić namiot. Świeże powietrze, jakie oferuje Małopolska atrakcje dla dzieci rozsiane po całym obszarze czy też sposobność zamieszkania w namiocie będą bardzo interesujące dla wszystkich młodszych i starszych turystów. Dla bliżej zainteresowanych tym, co oferuje małopolska co warto zobaczyć i gdzie pojechać w sezonie istnieją poradniki czy przewodniki, które powinny być obowiązkową lekturą przed zaplanowaniem wycieczki.

Więcej: jura krakowsko częstochowska.